להזמנות חייגו: 0523858852

היתרונות של קפה לבני נוער

שיתוף:
קפה לבני נוער

עברו בקפיטריה של בית ספר תיכון בבוקר וסביר שתראו לפחות כמה תלמידים לוגמים קפה. רוב בני הנוער צורכים קפאין במגוון אמצעים, אך האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים מדווחת כי שתיית הקפה בקרב מתבגרים עלתה במהלך שני העשורים האחרונים. למרות שלקפה ולקפאין אין בעצם ערך תזונתי, שתיית קפה יכולה להועיל לנערים ונערות מסוימים.

הקלה מעייפות

למרות שקשה להתייחס לקפה כחומר מועיל לילדים, לאיכותו כממריץ יכולה להיות השפעה חיובית על אלה שמתעייפים מאיזון בין בית ספר לעבודה חלקית. שתיית קפה יכולה לספק הקלה מהירה מנמנום, מה שיכול להיות שימושי עבור בני נוער שעלולים להיות עייפים לאחר לילה מאוחר של לימודים למבחן או לוח זמנים עמוס הכולל עבודה חלקית בסוף השבוע.

כלי אינטראקציה חברתית

כמה קבוצות של בני נוער מתאספות מסיבות לא בריאות, כמו לשתות אלכוהול, לעשן סיגריות או להשתמש בנייר גלגול לשימוש בסמים. להיפגש ללגום קפה וליהנות מאינטראקציה חברתית עם בני גילם אולי לא הבילוי הבריא ביותר, אבל זה הרבה יותר בריא מאלכוהול או טבק. במאמר "היום" בנושא הורות, מנתח מחקר הצרכנים קווין אוסבורן מציין שהורים רבים רואים בשתיית הקפה אצל הנערים שלהם את "המעט מן הרעות האפשריות". שתיית קפה עשויה גם לאפשר לבני נוער להשתלב בקבוצה של בני גילו, ותחושת מקובלת במהלך שנות העשרה יכולה לשפר את ההערכה העצמית.

חיזוק זיכרון

בני נוער רבים מבלים לרוב חלק ניכר מהשבוע בלימוד מבחנים, מצגות ומבחנים. שתיית כוס אחת של קפה חזק, על פי מחקר משנת 2014 שפורסם ב-"Nature Neuroscience", יכולה לשפר את הזיכרון שלך. אם תלמידה נאבקת בשינון מידע לצורך שיעורי בית הספר, שתיית קפה מתונה עשויה לעזור לשמור על זיכרון חד עד 24 שעות או אפילו מעבר לכך.

אל תתעלם מתופעות הלוואי

למרות שלקפה עבור ילדים יכולים להיות כמה יתרונות מתונים, בני נוער צריכים להבין את תופעות הלוואי של הקפאין לפני שהם מקבלים את ההחלטה להתחיל לשתות קפה. קפאין עלול להוביל לקשיי שינה וחרדה, והחלב והסוכר המוספים לקפה עלולים, לאורך זמן, לגרום לעלייה במשקל. אפשר גם לפתח תלות בקפאין, מה שעלול להוביל לתסמיני גמילה כמו כאבי ראש ומצב רוח עצבני. בנוסף, בני נוער שלא מוצאים את הטעם החזק של קפה מושך עשויים להתפתות להוסיף כמויות גדולות של סוכר לכוסותיהם.

ניווט מהיר לתוכן שאהבתם
💬 שלחו לנו הודעה