להזמנות חייגו: 0523858852

קליית קפה ירוק

שיתוף:
קליית קפה ירוק

קליית קפה ירוק היא תהליך של חימום, בישול או ייבוש פולי קפה ברוסטר קפה על מנת להפוך את התכונות הפיזיקליות והכימיות של פולי הקפה הירוקים כך שניתן יהיה להשיג את הטעמים והניחוחות הרצויים של כוס הקפה המוגש.

רמת הצלייה אינה משנה משמעותית את רמות הקפאין.

תגובות של קליית קפה ירוק

קלייה מבטלת את מרבית הלחות בפולי הקפה ומתחילה סדרה של תגובות כימיות המכונות פירוליסיס, ומשנות את ההרכב הכימי של הקפה ומפתחות את התרכובות הקשורות בטעמים ובניחוחות של הקפה הנרקח.

הקולה המיומן שואף להגיע אל הטמפרטורה המתאימה למשך הזמן הנכון ביותר כדי להפיק את הטעמים הטובים ביותר של פולי הקפה המסוימים שנצלים.

קולים מקפידים על רמת הצבע של פולי הקלייה כשהם מתרחבים ומשנים את צבעם, נעים בין בהיר מאוד לכהה מאוד. מכיוון שפולי הקפה מאבדים לחות, גם צפיפותם משתנה.

קליית קפה, בהיבטים ובמקרים שונים, יוצרת, משנה ו / או מייצבת את הניחוח, הטעם, הארומה, המתיקות, החמיצות וגוף הקפה.

קפה ירוק וזמני קלייה

קליית קפה דורשת מיומנות כמו גם קליית קפה נכונה. טמפרטורה אופיינית נעה בין 370 ל -540 ° F (188 עד 282 ° C).

זמני הקלייה משתנים בין 8 ל -20 דקות תלוי בגודל והמגוון, והפולים מתכווצים בכ -20% ממשקלם כשהם מקבלים גוון כהה וארומה ריחנית.

עשרים וחמישה קילו פולי קפה ירוקים עשויים להימשך כחמש עשרה דקות.

כדוגמה, לוקח בערך שמונה קילו דובדבן קפה להכנת קילו קפה קלוי (100 ק”ג דובדבן קפה מייצר כ 12 ק”ג קפה קלוי).

קרמליזציה היא התהליך המתרחש בשלב מסוים של צליית קפה כאשר סוכרים פשוטים בפולי הקפה מחוממים לטמפרטורה מסוימת, ויוצרים טעם וצבע קרמל.

פחמן דו חמצני הוא גז שנוצר בפולי קפה בתהליך הצלייה; תוצר לוואי טבעי של קליית קפה. התהליך של גזי פחמן דו חמצני המשתחרר מקפה טרי קלוי מכונה התנקה.

טכניקת קליית קפה מותאמת אישית הנקראת מילסטון לאט מושגת על ידי זה שהם מקשיבים היטב לצלילי קפיצה מובהקים כאשר פולי הקפה מתרחבים.

זה נעשה בקבוצות קטנות, כאשר צליל הצילום דוגם בקפידה כל מנה כדי לוודא שמושגת רמת הצלייה המושלמת.

תהליך צליית פולי הקפה על ידי ריחוף הפולים על כרית אוויר חם מכונה צליית מיטות נוזל מתמשכות.

משמש לעתים קרובות בתהליך הכנת קפה נמס, צליית מיטות נוזל מתמשכת אורכת בין 30 שניות ל -4 דקות ומשתמשת בטמפרטורות נמוכות יותר.

היתרון בטמפרטורות נמוכות יותר הוא טעם טוב יותר ושימור הארומה.

גורמים המשפיעים על זמן קליית הקפה

זמן הצלייה הכולל של פולי קפה שלם משתנה בהתאם לגורמים רבים כגון סוג הצלייה הנדרש, איכות פולי הקפה, תכולת הלחות שלהם ודרגתם.

כמו כן משפיע על זמן הצלייה הוא גיל פולי הקפה, כמו גם תנאי מזג האוויר בהם נעשה הצלייה.

צלי הקטן שם לב לזמן הצלייה ולטמפרטורה וכן לשיקולים עדינים יותר כמו מראה וריח הקפה במהלך הצלייה.

צלי הקהל גם מקשיב לצלילי הקפיצות של הקפה הצלוי. “סדקים” מובחנים אלה של פולי הקפה מתרחשים בשלבי צלייה מסוימים, ויש סדק ראשון וסדק שני.

הסדק הראשון מתרחש בכ- 385 עד 400 מעלות פרנהייט, בדרך כלל מספר דקות בלבד לאחר תחילת הצלייה. פולי הקפה מתרחבים בעליל בגודל כשהם מתפצחים, מתפצחים או קופצים. קלוי קלוי נצלים רק עד הסדק הראשון.

הסדק השני מתרחש כאשר פולי הקפה מגיעים לכ -440 עד 450 מעלות צלזיוס ומטריקס התאית של הקפה מתחיל להתקלקל.

זה קורה בדרך כלל מספר דקות לאחר הסדק הראשון כשפולי הקפה שוב מתפצחים, מתפצפצים או פופצים. פולי קפה שנצלים עד לנקודה זו נחשבים בדרך כלל לצלי מלא (צלוי בינוני-כהה).

4 סוגי קלייה עיקריים

הגורם העיקרי בקביעת זמן הצלייה הוא סוג הצלייה הנדרש, וניתן לחלק אותם בדרך כלל לארבעה סוגים החל מצלי קל עד צלי בינוני ועד צלי בינוני-כהה ועד צלי כהה.

  1. קלייה אור מכונה גם צלי קינמון, צלי חצי עיר, צלי אור סיטי וצלי ניו אינגלנד.
  2. קלייה בינונית מכונה גם קלייה אמריקאית, צלייה ארוחת בוקר, קליית חום, קליית עיר, צלי חום בינוני, צלי בינוני גבוה, צלי רגיל וצלי אמריקאי סטנדרטי.
  3. קלייה בינונית-כהה כולל צלי לאחר ארוחת הערב, צלי חום כהה, צלי עיר מלא, צלי מלא, צלי אספרסו קל, צלי צרפתי קל, צלוי גבוה, צלי צפון איטלקי וצלי וינאי.
  4. קלייה כהה מכונה גם צלי שחור-חום, צלי קונטיננטל, צלי צרפתי כהה, צלי כפול, צלי אספרסו, צלי אירופאי, צלי צרפתי, צלי כבד, צלי איטלקי, צלי אספרסו איטלקי, צלי נפוליטני, צלי ניו אורלינס, דרום איטלקי צלי, צלי ספרדי, צלי טורקי, צלוי חום כהה מאוד וצלי וינה.
ניווט מהיר לתוכן שאהבתם
💬 שלחו לנו הודעה